Heniyye’nin 3 çocuğu ve torunları şehit edilmişti! Alçak suikastin detayları belli oldu…

İsrailli Kanal 14’te yer alan haberde, “Heniyye’nin aile üyelerinin ortadan kaldırılmasının, İsrail’in Hamas liderlerini takip ettiğinin işareti olduğu” ifade edildi.

“İHA SALDIRISI”

Suikastın Heniye ailesinin seyahat ettiği arabaya yapılan bir İHA saldırısıyla gerçekleştirildiği“, saldırının işgalci İsrail ordusunun Güney Komutanlığı Ateş Merkezi, Hava Kuvvetleri ve İç Güvenlik Teşkilatı Şin-Bet arasındaki istihbarat işbirliğiyle yapıldığı belirtildi.

“SUİKASTİN HEDEFİ HENİYYE’NİN ÜÇ OĞLUYDU”

İsrail devlet televizyonu KAN’da yer alan habere göre ise adı açıklanmayan bir İsrailli güvenlik yetkilisi “suikastın hedefinin Heniyye’nin üç oğlu olduğunu” savundu.

“HAMAS’IN ATEŞKES TALEPLERİNİ ETKİLEMEZ”

Alçak suikast sonrası geri adım atmayacaklarını vurgulayan Hamas lideri Heniyye, “Oğullarımın öldürülmesi, Hamas’ın ateşkes taleplerini etkilemez.” ifadelerini kullandı.

HAMAS LİDERİNİN OĞULLARINA SUİKAST

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre İsrail, Ramazan Bayramı dolayısıyla Gazze kentinin batısındaki Eş-Şati Mülteci Kampı sakinleri ve yakınlarıyla bayramlaşmaya giden Heniyye’nin ailesinden birçok kişinin bulunduğu bir aracı hedef almıştı.

İsrail’in Eş-Şati Mülteci Kampı’nda hareket halindeki aracı hedef alması sonucu Heniyye’nin Hazım, Emir ve Muhammed isimli 3 oğlu ve torunlarından bazıları şehit olmuştu.

Saldırıda 3 oğlunu ve torunlarından bazılarını kaybeden Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, “Çocuklarının Gazze’yi terk etmediğini, Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın kurtuluşu yolunda hayatlarını feda ettiklerini” söylemişti.

HAMAS ŞEHİT OLANLARIN SAYISININ 7’YE YÜKSELDİĞİNİ AÇIKLADI

Hamas, İsrail’in Gazze kentinin batısındaki Eş-Şati Mülteci Kampı’nda Heniyye ailesinden çok sayıda kişinin bulunduğu araca düzenlediği saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Heniyye’nin ailesinin, kamp sakinleri ve yakınlarının bayramını kutlamak için dolaştıkları aracın hedef alınması sonucu içerisindekilerin tamamının öldüğü veya yaralandığı kaydedildi.

Ramazan Bayramı’nın ilk günü Şati Mülteci Kampı’nda “hain ve korkakça” düzenlenen saldırıda, Heniyye’nin Hazım, Emir ve Muhammed isimli çocukları ile Muna, Amal, Halid ve Rezzan isimli torunlarının şehit olduğu bilgisi paylaşıldı.

MÜLTECİ KAMPINDA DEFNEDİLDİLER

Saldırıda hayatını kaybeden Heniyye’nin yakınları, kılınan cenaze namazının ardından Eş-Şati Mülteci Kampı’nda defnedildi.

 

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x